Romhányi György Emlékérmet vehetett át Kovács Ilona, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ patológusa. A díjjal a Magyar Patológusok Társasága a klinikai főorvos kimagasló szakmai- és oktatói tevékenységét ismerte el.

Október 23-tól teljeskörű látogatási tilalom lép életbe a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus Belgyógyászati Klinika "D" épület ápolási osztály „A” és „B” részlegén. A rendelkezés visszavonásig érvényes.

A korai stádiumú melanomák felismerését a magas rizikójú betegeken segíti egy új eszköz a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bőrgyógyászati Klinikán. A készülékkel a teljes bőrfelület anyajegyeiről precíz pozicionálással készült képek lehetővé teszik a változások követését. Az automatizált, feltérképezésre, elemzésre és rögzítésre alkalmas eszközt az egyetem saját forrásból szerezte be.

Minden életkorban fontos, hogy óvjuk a szemünk egészségét, csökkentsük a látást befolyásoló krónikus betegségek kialakulásának kockázatát és kerüljük el a sérüléseket. Az egyén felelősségére és a látás fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek októberben, a látás hónapja kapcsán.

A Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinikája elnyerte az Elekta minősített regionális oktatóközpontja címet. Ez azt jelenti, hogy a jövő évtől a klinikán elméleti és gyakorlati képzéseket indítanak Kelet-Közép-Európa onkoradiológus szakembereinek. Az együttműködésről szóló megállapodást az intézmény és a cég vezetői szerdán írták alá a Debreceni Egyetemen.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján 1984-ben alakult meg a Gyermekrehabilitációs Központ. A szakterület elmúlt negyven évét tekintették át a szakemberek egy pénteki konferencián. Az eseményen megvitatták többek között a legújabb terápiás lehetőségeket és szó esett a gyógytornászok, a klinikai szakpszichológusok, a gyógypedagógia, a kórházpedagógia, valamint a robotika gyermekrehabilitációban betöltött szerepéről is.

Folytatódik a Debreceni Egyetem és a világ egyik vezető egészségipari vállalata, a GE HealthCare sugárterápiás gyógyítást segítő kutatás-fejlesztési együttműködése, melynek keretében az Onkoradiológiai Klinika a GE HealthCare szoftverfejlesztési programjának validálásában vesz részt. A komplex sugárkezelési eljárásokat rendszerbe fogó alkalmazáshoz kapcsolódó együttműködésről szerdán állapodtak meg az egyetem és a cég képviselői.

Hamarosan elkészül a tisztatéri kórterem a Debreceni Egyetem Klinikai Központ gyermekhematológiai-onkológiai osztályán. A steril szoba kialakításának köszönhetően a leukémiás és daganatos gyermekek kezelése során jelentősen csökken a fertőzés veszélye. A fejlesztés célja, hogy a beteg gyermekeket a jelenleginél is hatékonyabban, kevesebb szövődménnyel tudják gyógyítani. A mintegy 40 millió forintos beruházás az egyetem, a város és civil szervezetek összefogásával valósul meg.

Horváth Ildikó, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Tüdőgyógyászati Klinika igazgatója lesz az Európai Tüdőgyógyász Társaság (ERS) következő főtitkára. A szervezet történetében magyar szakember még nem töltött be ilyen felsővezetői pozíciót. Horváth Ildikót a harminchatezer taggal rendelkező társaság legutóbbi kongresszusán választották meg.

Az Általános Orvostudományi Kar ötven, hatvan, hatvanöt, illetve hetven éve végzett hallgatóit köszöntötték a Debreceni Egyetemen. Arany, gyémánt, vas és rubin diplomájukat több mint százan vették át a vasárnapi ünnepségen.