Műtéttani alapismeretek (FOK)

Tematika

Kötelező irodalom

• Előadások PDF verziója
  • Mikó I., Furka I.: Műtéttani alapismeretek az ÁOK hallgatói részére, 4. (javított, bővített) kiadás, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2016., ISBN 978-963-318-590-2
  • Furka I., Mikó I.: Műtéttani alapismeretek, Debreceni Egyetemi Kiadó, 2015. évi javított kiadás. ISBN: 987-963-318-257-4

Ajánlott irodalom

• Grewe’s Manual of Basic Surgical Skills, H. E. Grewe, B.C. Decker 1986, ISBN 0-941158-84-5
  • Oxford Handbook of Operative Surgery,. G. R. McLatchie, D. J. Leaper, Oxford University Press 1996, ISBN 0-19-262097-5

Tantárgyi követelmények

Az oktatott tárgy előadásai és gyakorlatai szigorúan egymásra épülnek, az előző gyakorlaton megszerzett és begyakorlott technika nélkül a következő nem oldható meg. Az első három hét gyakorlatairól történő hiányzást kötelező bepótolni. Két alkalommal történő hiányzás esetén a félév nem igazolható. A minősítés az alapvető gyakorlati ismeretek elsajátítása, valamint írásbeli teszt alapján 5 fokozatú gyakorlati jeggyel történik.

Tantárgyfelvétel feltételei: Fogorvosi anatómia, szövet- és fejlődéstan II., Fogorvosi Élettan II.

A veszélyhelyzetre vonatkozó speciális szabályok a 2020/2021-es tanév II. félévében:

Az előadások anyaga a kurzus e-learning felületén érhető el: e-learning.med.unideb.hu –Sebészeti Műtéttani Tanszék– „Műtéttani alapismeretek (FOK)” A tantárgy elméleti anyagából az órarendnek megfelelően hetente online szemináriumot tartunk az e-learning felületen webex-en keresztül. A részvétel az online előadásokon/szemináriumokon, valamint a 9. és 10. heti kontakt órákon kötelező. Két alkalommal történő hiányzás esetén a félév nem igazolható. A webináriumok teljesítését követően egy online tesztet kell kitölteni, amelynek 80% feletti teljesítése bónuszpontot jelent majd. A minősítés 5 fokozatú gyakorlati jeggyel történik.

Frissítés dátuma: 2021.02.08.