XVIII. Mentálhigiénés Egyetemi Napok
A járványveszély miatt idén online rendezi meg a lelki egészség világnapjához kapcsolódva a Mentálhigiénés Egyetemi Napok (MEN) programsorozatát október 6-9. között a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja a Lelkierő Egyesülettel közösen.
Egy csepp Kína Debrecenben
A kedvezőtlen időjárás ellenére is szép számú közönség előtt rendezte meg csütörtökön a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve a Dósa nádor téren.
Online formában az informatikáról
Webinárium formájában tartotta meg a Lányok Napját a Debreceni Egyetem Informatikai Kara a vírusveszély miatt. Mintegy félszáz általános és középiskolás lány ismerkedett meg csütörtökön az informatika legújabb trendjeivel és a szakmában rejlő karrierlehetőségekkel.
Folytatódik a Szenior Egyetem
A járványügyi előírások szigorú betartása mellett folytatódik a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadást pénteken Várkonyi István farmakológiai szakorvos, a DE KK Infektológiai Klinika igazgatója tartja Koronavírus-járvány címmel.
eSzenátus: új szakok, elektronikus választás
Új képzéseket indít a Szolnok Campuson a Debreceni Egyetem – egyebek mellett az új szakokról és a Szenátus tagjainak elektronikus megválasztásáról is döntött az intézmény legfőbb döntéshozó testülete szeptemberi ülésén, amelyet a járványveszély miatt újra elektronikus formában hirdettek meg.
Ajándék laptop mentorált diákoknak
Harminchárom debreceni általános iskolás vette át hordozható számítógépét szerdán a Debreceni Egyetemen a Tanítsunk Magyarországért Program keretében. Az ABC Alapítvány támogatásának köszönhető négy helyszínen összesen 95 mentorált részesült a felajánlásból.
Lányok Napja idén online
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara ebben az évben is csatlakozik a közép- és általános iskolás lányokat célzó nemzetközi kezdeményezéshez. A fiatalok szórakoztató és érdekes online foglalkozásokon keresztül ismerhetik meg az informatikusok világát, a terület karrierlehetőségeit.
Kihelyezett tanszéket avatott az EK
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Társadalmi Integrációs és Innovációs Kihelyezett Tanszéke a hátrányos helyzetben lévő társadalmi csoportok elfogadását, felzárkózását is segítheti Tomajmonostorán.
Új irányzatok a szénhidrátkémiában
A Debreceni Egyetem kémikus professzorának szerkesztésében készült el a szénhidrátkémia legaktuálisabb kérdéseit bemutató szakkönyv. A két kötet egyebek mellett a fenntartható, zöld kémiai technológiák, valamint a szintetikus glikokonjugált vakcinák alkalmazásával is foglalkozik.
Lelki segítség a külföldi diákoknak
Elindult a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak intézményi szintű mentálhigiénés ellátása, amelynek a DE Népegészségügyi Kar Népegészségügyi Iskolája ad helyet. A kar együttműködik a tevékenységet szakmailag koordináló Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központtal.