22 júl
Pont Ott Party 2019
Ebben az évben újra Pont Ott Party-ra hívja a felvételizőket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. Július 24-én, szerdán a Red&White Klubban várják a felsőoktatásba jelentkezett fiatalokat, akik szeretnék együtt átélni a várakozás izgalmas pillanatait.
22 júl
Ha nyár, akkor is egyetem
Megkezdte hétfőn 92. tanévét a Debreceni Nyári Egyetem, amelyre idén 33 országból 160 külföldi hallgató érkezett, hogy elsajátítsa a magyart mint idegen nyelvet és ismerkedjen hazánk kultúrájával, történelmével.
17 júl
Campus: nyitva az Egyetem Tér
Elefántfogkrém, vegyészvirágoskert, fittségi teszt, mikrobiológiai vizsgálat, biomechanikai laboratórium, fesztiválesküvő és könyvszelfi is várja az érdeklődőket a Campus Fesztivál bejáratánál, az Egyetem Téren. Az „okos” fesztiválhelyszínt szerdán délután nyitották meg.
12 júl
Kihelyezett mérnökképzés Erdélyben
Gépészmérnök és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakokon, illetve szakirányú továbbképzési szakokon indít kihelyezett képzést a Debreceni Egyetem a Partiumi Keresztény Egyetemen. A képzés támogatásáról az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társasággal kötött megállapodást a DE.
09 júl
Karrier-előadások már a youtube-on is
Nagy sikerrel zárta kilencedik félévét a Hallgatói Karrierközpont előadás-sorozata. A „Karrieriskola” kurzusait csaknem százan, a tréningeket több mint harmincat teljesítették. Az előadások anyagát már a Debreceni Egyetem youtube-csatornáján is láthatják az érdeklődők.
Világító molekulákat fedeztek fel
A rákdiagnosztikában, a sejtbiológiában és az analitikában is hasznosíthatják azokat a speciális fluoreszcens vegyületeket, amelyeket a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Alkalmazott Kémiai Tanszékének kutatói fejlesztettek ki.
Fény a teljes elszigeteltségben
Valósághű virtuális ablakok teszik elviselhetőbbé a bezártságot a Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinika sugárterápiás részlegének két ólomfalú kórtermében. Az izotópos terápiát kapó pajzsmirigydaganatos betegek napokat töltenek a sugárvédő falak között.
Egyetemisták mentorként
Rekordszámú, több mint 100 hallgató végezte el a Debreceni Egyetemen a Tanítsunk Magyarországért program féléves kurzusát, így ők mentorként segíthetik az általános iskolásokat. A 302 mentorált és mentoraik a kedden kezdődött táborban ismerkednek egymással.
05 júl
Európa legjobbjai közt az oktatásban
Elsőként került fel, és rögtön dobogós lett a hazai intézmények között a Debreceni Egyetem a Times Higher Education oktatási kiválóság alapján készített Europe Teaching Rankings 2019 listáján. A rangsor 18 európai ország 258 felsőoktatási intézményét vizsgálta.
05 júl
Új dékán az Informatikai Kar élén
Adattudományi képzések indítása, a jármű- és egészségiparhoz kapcsolódó informatikai kutatások ösztönzése, szolgáltató jellegének erősítése, a minőségi alapkutatás támogatása is az új kari vezető tervei között szerepel. Hajdu András július elsejével vette át az Informatikai Kar irányítását.