15 aug
A legjobb 1000 egyetem között a DE
Megőrizve tavalyi helyét, ismét a legjobb ezer egyetem közé került a Sanghaj-rangsorként ismert Academic Ranking of World Universities világranglistán a Debreceni Egyetem. A kínai rangsor a tudományos eredmények és a megjelenő publikációk alapján vizsgálja az intézményeket.
12 aug
Adatbányászat a kémiában
Extrém komplex összetételű szerves minták vizsgálatára fejlesztettek ki új matematikai módszert korszerű adatbányászati eszközök felhasználásával a Debreceni Egyetem kutatói. Az új technológia polimerkémiában, anyagtudományban és analitikai kémiában is univerzálisan alkalmazható.
09 aug
Életmentés a harctéren
Hogyan lássa el sérült bajtársát egy katona a harctéren, gázálarcban, vagy éjjellátó használatával? Erre készítették fel a Magyar Honvédség katonáit a Debreceni Egyetem szakemberei az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központban tartott harctéri sérültellátó tréningen.
05 aug
Rangos helyezés a nemzetközi elitben
A legjobb 4%-ba rangsorolta a Debreceni Egyetemet a világszerte 20 ezer felsőoktatási intézmény teljesítményét vizsgáló Center for World University Rankings. A CWUR hétfőn nyilvánosságra hozott nemzetközi ranglistáján az intézmény a 724. helyet szerezte meg.
02 aug
Világot jelentő deszkákon
A Debreceni Egyetem színjátszó társulata, a DESzínház képviseli hazánkat a Nemzetközi Amatőr Színházi Fesztiválon, amelynek idén augusztus 27. és szeptember 1. között a kanadai New Brunswick ad otthont.
01 aug
Településtörténet frissítve
Hajdúnánás teljes történetét feldolgozó kiadvány készül a Debreceni Egyetem oktatóinak, kutatóinak közreműködésével és szerkesztésében. A monográfia a tervek szerint egy év múlva jelenik meg magyar és angol nyelven.
30 júl
Egyre több külföldi választja a DE-t
Továbbra is a Debreceni Egyetemen tanul a legtöbb külföldi diák, a magyarországi külföldi hallgatók csaknem ötöde. Ősszel több mint 2000 „gólya” kezdi el tanulmányait Debrecenben, így összesen 5800-an vesznek részt az intézmény angol nyelvű képzésein.
29 júl
14 kollégium várja a gólyákat
Elindult a kolivadászat: a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói már jelentkezhetnek az intézmény négy városban található kollégiumaiba. Az egyetem 1460 férőhelyet tart fent a gólyák részére, akik augusztus 9-ig pályázhatnak a kollégiumi férőhelyekre.
25 júl
Pont Ott Party: izgalmas várakozás
Közösen várták a felvételizők a felsőoktatási ponthatárok kihirdetését a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat hagyományos Pont Ott Party-ján, június 24-én. A fiatalok egyetemi vezetőkkel beszélgethettek és óriáskivetítőn követték az eredményeket a Red&White Klubban.
25 júl
Felvételi rekord Debrecenben
Az általános felvételi eljárás eredményeképpen 7420, a tavalyinál mintegy 12 százalékkal több elsőéves kezdheti meg tanulmányait magyar nyelvű képzéseken a Debreceni Egyetemen. A naptári év folyamán összesen felvettek száma velük együtt eléri a tízezret, ami rekord az intézmény történetében.