Új korszak a biomechanikában
Világszínvonalú technikai fejlesztések valósultak meg a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában. A high-tech eszközöket, köztük a fém csontpótlások készítésére alkalmas 3D nyomtatót az idén 25 éves labor ünnepi szimpóziumán avatták fel.
A DEAC család az Egyetemi Életben
A Debreceni Egyetem Atlétikai Club sportolóival a címlapon megjelent az Egyetemi Élet legújabb száma, amelyben bemutatják a sportklub szakosztályait. Az újságban emellett az intézménnyel kapcsolatos legfontosabb hírekről, eseményekről is olvashatnak.
Tehetségből fiatal kutató
A Debreceni Egyetem 47 doktorandusza, köztük 16 külföldi PhD-hallgató mutatta be cikktervezetét a Gazdaságtudományi Kar Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának pénteki konferenciáján.
A női klinika nagyjai
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika idén 70 éves, emblematikus orvosprofesszorait köszöntötték, és Árvay Sándor emlékéremmel tüntették ki pénteken a női klinikán tartott tudományos ülésen.
yoUDay aftermovie – ezt látni kell!
Hallgatói programok délelőtt, stadionshow délután. Az egyetem napjának minden pillanatát újra átélhetjük a hivatalos aftermovie-kal. A Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitó bulijára, a yoUDay-re idén 22 ezren voltak kíváncsiak.
Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Beteg gyermekeken segít az új műszer
Speciális izomstimulátorral bővült kedden a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának eszközparkja egy nyíregyházi nyelviskola jóvoltából. A készülék a súlyos végbélfejlődési rendellenességben szenvedő gyermekek rekonstrukciós műtéteit teszi eredményesebbé.