Egyetemi Élet novemberben is
Épülő Learning Center, önkéntes hallgatók a járvány elleni védekezésben, japán nyelvoktatás, internetes veszélyek és fotópályázat – többek között ezekről a témákról olvashatunk az Egyetemi Élet legfrissebb, novemberi számában, amely most is beszámol az intézmény elmúlt havi kiemelkedő eseményeiről.
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Ironheart: remény a betegeknek
A szív- és érbetegségek új megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása a legfőbb célja a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programjának, az Ironheartnak. A projekt negyedik évének eredményeiről csütörtökön, egy online konferencián számoltak be a szakemberek.
Új kutatási irányok az EK-n
Új munkacsoportok, kutatóműhelyek létrejöttéről, a Debreceni Egyetem és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye szempontjából meghatározó új kutatási irányokról tartott online nemzetközi konferenciát a DE Egészségügyi Kara.
Fogászat felső FOK-on
A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara a fogorvosképzés keretében minőségi, gyakorlatorientált, a mai rohamosan fejlődő, a digitális világ technológiáit is folyamatosan követő és biztosító képzést nyújt hallgatóinak.
A biztos egzisztencia reményében
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának (GTK) képzési palettája nagyon széles. Több száz környékbeli céggel állnak szoros kapcsolatban, végzett hallgatóik 90 százaléka egy éven belül diplomájának megfelelő munkát talál.
Gyógyszerészet: stabil karrier
A gyakorlatra nagy hangsúlyt helyező képzéssel várja jövendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara. A sokéves tapasztalat szerint a kar végzősei három hónapon belül munkába állhatnak.
Környezetvédelem virtuálisan
Madárbarát sétát is tartottak a Botanikus Kertben az idei Zöld Börzén, melyet a járványügyi helyzet miatt ezúttal online formában rendezett meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Környezetvédelmi Bizottsága.
Továbbtanulóknak: online lesz az idei DExpo
Idén rendhagyó módon, a virtuális térben rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét, a DExpót a Debreceni Egyetem. Tavaly több mint hatezren vettek részt az egyetem egységei által szervezett, a pályaválasztást segítő programon, melyet ezúttal online formában tartanak meg.
Előrelépés a RUR tematikus rangsorán
Újabb orvostudományi listán javított a Debreceni Egyetem. Tavalyi eredményéhez képest 50 helyet tudott előre lépni, így a világ legjobb 300 orvosképző intézménye közé került a Round University Ranking tematikus rangsorában.