Aranyanyu-díjat érő hivatástudat
Az orvosnő kategóriában Aranyanyu-díjra jelölt Molnár Csilla nyilatkozott az FM90 Campus Rádiónak.
Informatika ipari igények szerint
A hallgatók első kézből kaphatnak információt a gyorsan változó munkaerőpiaci elvárásokról, a kiállítók pedig leendő munkavállalóikkal léphetnek kapcsolatba az Informatikai Kar 15. Informatikai Szakmai Napján.
Itt a hivatalos aftermovie a yoUDay-ről
Koncertek, egyetemisták flashmobja, tűzijáték, egyedülálló fény- és lézershow – különleges élményt nyújtott a Debreceni Egyetem stadionshow-ja. Ez volt a yoUDay 2016-ban.
Kontinensviadalra készülő debreceni mérnökök
Legyőzték az oroszokat a debreceni műszakisok a december 1-jén kezdődő svédországi EuroSkills verseny házi felkészülési fordulójában a hosszú hétvégén.
Jön az új Egyetemi Élet!
A 100 éves az egyetemi könyvtárat bemutató sorozat indul az Egyetemi Élet csütörtökön megjelenő legfrissebb számában. A lap emellett beszámol az 56-os videópályázat sikeréről, a 40 éve végzett orvosok találkozójáról és a legfrissebb sportsikerekről is.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.
Méltó helyen a Tisza István-szobor
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt állították fel az intézmény egykori névadójának szobrát. Így tisztelegtek az egyetemalapító emléke előtt.
FM90: Szakmai Nap a TTK-n
Hallgatók és leendő munkáltatóik találkoztak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) rendezvényén – részletek az FM90 Campus Rádióban.
Az egészségügy „motorjai"
25 éves a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán működő egészségügyi szervező képzés. A szak alapítói jubileumi ünnepségen idézték fel a negyed évszázad eredményeit az intézmény nyíregyházi campusán.
Érkezik a Tisza-szobor
Minden készen áll gróf Tisza István szobrának fogadására, melyet szombaton szállítanak új helyére és hétfőn lepleznek le a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. Az avató ünnepséget az egyetemi tévé élőben közvetíti.