Igazgatók és osztályfőnökök fóruma
A köznevelés aktuális kérdéseiről, a tanárok továbbképzéséről és a felsőoktatás stratégiai területeiről is beszélt Palkovics László államtitkár a Középiskolai Igazgatók és Osztályfőnökök Fórumán a Debreceni Egyetemen.
Rektori interjú a Naplóban
Biotechnológiai fejlesztésekről, egészségipari beruházásokról, valamint a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központról is beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Hajdú-bihari Naplónak adott interjúban.
Debreceni ökológust díjaztak
Konzervációbiológiai kutatásaival nyert a Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének munkatársa, Radócz Szilvia a Stephen W. Kuffler Alapítvány nemzetközi pályázatán.
Fizioterápiás kutatási módszerek átadása
A kutatás iránt elkötelezett gyógytornász hallgatók munkáját segítve tartottak előadást a Fizioterápiás Tanszék hallgatói és meghívott, gyakorló szakemberek kutatási és terápiás módszerekről november 15-16-án a Népegészségügyi Karon.
Zöld út a környezettudatossághoz
A fenntartható közlekedés és -mezőgazdaság, az egészséges ételek, a tudatos vásárlás, valamint az újrahasznosítás került a középpontba az idei Zöld Börzén.
Dobogós élelmiszer-mérnökök
Egy második és két harmadik helyezést értek el a Debreceni Egyetem élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnök hallgatói a „Student on Bucovina” nemzetközi konferencián.
Áttörést hozhat a debreceni kutatás
HIV-betegeken segíthet és a gombás tüdőfertőzések gyógyítására is alkalmas lehet a Debreceni Egyetem kutatói által tanulmányozott szer. A kísérletek eredményeit a neves Nature-lapcsaládhoz tartozó kiadványban publikálták.
Hétköznapi hősök
A nemzetközi összefogás részeként 38 országban egy időben tartották az őszi SocialErasmus Weeket. A Debreceni Egyetem ezúttal is részt vett a társadalmi akcióban.
FM90: A Debreceni Egyetem időtlen tudósa
Öregedéssel kapcsolatos kutatási eredményeiről beszélt Zsolnai-Nagy Imre gerontológus az FM90 Campus Rádióban.
Együttműködés: mobilitás, kutatás
A nemzetközi tapasztalatcserén a közös kutatási területek megtalálása, valamint a hallgatók és oktatók nemzetközi mobilitása is téma volt a CARPE konzorcium vezetőségi ülésén, amelyet a Debreceni Egyetemen tartott a testület.