Kitüntetett professzor
Markhot Ferenc Emlékérem kitüntetésben részesült Póka Róbert. A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának professzora kiemelkedő gyógyító, oktató és tudományos tevékenységéért vehette át a szakmai elismerést szerdán Egerben.
Különszám a növények terjedéséről
A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének kutatói is részt vettek a vegetációtudomány vezető lapjának növények terjedéséről és megtelepedéséről szóló különszámának szerkesztésében.
Több mint száz hallgatót díjaztak
A Debreceni Egyetem kiemelkedő tanulmányi eredményt elért, szakmai területen is kimagasló munkát végző hallgatóit jutalmazták a nemzeti felsőoktatási pályázati ösztöndíjjal.
A legjobbaktól tanulni
Új angol nyelvű képzés, piacképes tudás, társadalmi felelősségvállalás, gyors karrierlehetőség. A közelgő felvételi időszakban is magas színvonalú alapképzéséket, mesterszakokat és angol nyelvű tanulási lehetőségeket kínál a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara.
Hív a megújuló agrárium
Gyakorlatorientált alapszakok, innováció, kutatás-fejlesztés és specializáció a mesterszakokon. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara osztatlan agrármérnöki, 6 alap-, és 8 mesterszak mellett felsőoktatási szakképzéssel várja leendő hallgatóit.
Hamar benépesül az egyetem ipari parkja
Még csak hat hónapja rakták le az alapkövet, de már szerkezetkész a Debreceni Egyetem Innovációs Központja a Vezér úti ipari parkban. A tervek szerint 2021 tavaszán átadják a több mint 5000 négyzetméteres, háromszintes épületet a Debreceni Egyetem Tudományos, Technológiai és Innovációs Parkjában.
Egyetemi Élet novemberben is
Épülő Learning Center, önkéntes hallgatók a járvány elleni védekezésben, japán nyelvoktatás, internetes veszélyek és fotópályázat – többek között ezekről a témákról olvashatunk az Egyetemi Élet legfrissebb, novemberi számában, amely most is beszámol az intézmény elmúlt havi kiemelkedő eseményeiről.
Ironheart: remény a betegeknek
A szív- és érbetegségek új megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása a legfőbb célja a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programjának, az Ironheartnak. A projekt negyedik évének eredményeiről csütörtökön, egy online konferencián számoltak be a szakemberek.
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Új kutatási irányok az EK-n
Új munkacsoportok, kutatóműhelyek létrejöttéről, a Debreceni Egyetem és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye szempontjából meghatározó új kutatási irányokról tartott online nemzetközi konferenciát a DE Egészségügyi Kara.