Sikeres volt az online DExpo
Több mint 7600-an tekintették meg a Debreceni Egyetem beiskolázási rendezvényének videóit az elmúlt héten. A DExpót idén a járványveszély miatt rendhagyó módon, online formában rendezték meg november 23-a és 27-e között.
Sikertörténet a kutatásban
Nemzetközi kutatói hálózatokhoz csatlakozott a sport- és egészséggazdaság területén végzett, több mint három éven át tartó kutatóprogramnak köszönhetően a Debreceni Egyetem. Az intézmény a pécsi és a győri egyetemmel együtt vett részt az uniós projektben.
Orvosképzés az élvonalban
A Debreceni Egyetem általános orvos képzése a hazai és a nemzetközi rangsorokban is rendszeresen előkelő helyen szerepel. Az Általános Orvostudományi Karon nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra, a tehetséggondozásra és a társadalmi felelősségvállalásra is.
Fókuszban a molekuláris polaritonok
Eredményesen vizsgálták a Debreceni Egyetem kutatói – kollaborációban az ELTE és a Heidelbergi Egyetem tudósaival – üregrezonátorba helyezett molekulák elfajult polaritonállapotait. A kutatás eredményeit a Royal Society of Chemistry neves lapjában, a Chemical Science magazinban publikálták.
Kitüntetett professzor
Markhot Ferenc Emlékérem kitüntetésben részesült Póka Róbert. A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának professzora kiemelkedő gyógyító, oktató és tudományos tevékenységéért vehette át a szakmai elismerést szerdán Egerben.
Különszám a növények terjedéséről
A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének kutatói is részt vettek a vegetációtudomány vezető lapjának növények terjedéséről és megtelepedéséről szóló különszámának szerkesztésében.
Több mint száz hallgatót díjaztak
A Debreceni Egyetem kiemelkedő tanulmányi eredményt elért, szakmai területen is kimagasló munkát végző hallgatóit jutalmazták a nemzeti felsőoktatási pályázati ösztöndíjjal.
A legjobbaktól tanulni
Új angol nyelvű képzés, piacképes tudás, társadalmi felelősségvállalás, gyors karrierlehetőség. A közelgő felvételi időszakban is magas színvonalú alapképzéséket, mesterszakokat és angol nyelvű tanulási lehetőségeket kínál a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara.
Hív a megújuló agrárium
Gyakorlatorientált alapszakok, innováció, kutatás-fejlesztés és specializáció a mesterszakokon. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara osztatlan agrármérnöki, 6 alap-, és 8 mesterszak mellett felsőoktatási szakképzéssel várja leendő hallgatóit.
Hamar benépesül az egyetem ipari parkja
Még csak hat hónapja rakták le az alapkövet, de már szerkezetkész a Debreceni Egyetem Innovációs Központja a Vezér úti ipari parkban. A tervek szerint 2021 tavaszán átadják a több mint 5000 négyzetméteres, háromszintes épületet a Debreceni Egyetem Tudományos, Technológiai és Innovációs Parkjában.