„Orvosdoktorrá fogadom”
Szigorú járványügyi intézkedések mellett rendezi általános orvosdoktor-avató ünnepi tanácsülését a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara szeptember 27-én, vasárnap 11 és 14 órai kezdettel a Főépület Díszudvarán.
A DE orvosai a szakmai testületben
A Debreceni Egyetem több szakembere is fontos tisztséget kapott az Egészségügyi Szakmai Kollégiumban, amely az egészségügyért felelős miniszter javaslattevő, véleményező és tanácsadó testületeként működik. Az elnök és a tagozatvezetők kedden vették át megbízólevelüket.
Alkalmazkodó almák
Miben különbözik a különböző környezetben nevelt növények genetikai állománya? A Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai erre a kérdésre az alma kémiai módosulásainak vizsgálatával keresik a választ.
Debreceni professzor az AE-ben
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.
Újrázik a debreceni DOSZ-elnök
A Doktoranduszok Országos Szövetsége szeptemberi tisztújító küldöttgyűlésén újraválasztotta a szervezet jelenlegi elnökségét. Molnár Dániel, a Debreceni Egyetem Doktorandusz Önkormányzatának elnöke 2021. január elsejétől újabb egy évig vezetheti a szövetséget.
Komolyzenei koncertek biztonsággal
A Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Régi Zene és a Steinway hangversenysorozatát is elindítja a járványügyi szabályok betartásával a Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány. A közönség egy ajándékkoncertet is meghallgathat.
Oláh Éva professzorra emlékeztek
A Gyermekklinikán felavatták az egykori igazgató domborművét. A tavaly elhunyt iskolateremtő gyermekorvos 15 évig, 1992 és 2007 között irányította az intézmény oktató, kutató és gyógyító munkáját.
Együttműködés Hajdúnánással
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.
Megjelent az Egyetemi Élet
A lapban olvashatnak többek között a Debreceni Egyetem rendhagyó tanévnyitójáról, az intézmény új mobil applikációjáról és a könyvtári fejlesztésről is. Az Egyetemi Élet szeptemberi száma letölthető az unideb.hu portálról.
Élsportolókat díjazott az egyetem
Átadták a Debreceni Egyetem Kiváló Sportolója díjakat a különböző sportágakban, hazai és nemzetközi versenyeken kiemelkedő eredményeket elért egyetemi sportolóknak. Összesen huszonhatan vehettek át elismerést a szerdai ünnepségen.