17 feb
Sikeres gépészképzés a MK-n
Ebben a félévben is meghirdette a CAM rendszerek megismerésére irányuló, gyakorlatorientált tantárgyát a tavalyi sikeres, első kurzus után a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Manz Hungary Kft.
16 feb
„Hét éve a modellváltásra készülünk”
A Debreceni Egyetem modellváltásának körülményeiről, az állam által alapított egyetemi vagyonkezelő alapítvány létrehozása nyomán felmerült kérdésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár az unilife.hu felsőoktatási portálnak adott interjúban.
15 feb
Fiatal tudósok versenyeztek
Három nap alatt 275 előadás hangzott el a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi TDK (Tudományos Diákköri Tanács) idei, online megrendezett konferenciáján. A legjobbak az áprilisi OTDK-n képviselik az egyetemet.
10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.
Tananyagfejlesztés az ÁOK-n
Több mint 30 olyan tananyagot dolgoztak ki az Általános Orvostudományi Karon, amelyek elsődleges célja a hallgatók tanulásának segítése, ezáltal a lemorzsolódás csökkentése.
Képzők képzése
Több mint 150 oktató vett részt az Általános Orvostudományi Kar Képzők képzése programjában. A 2019. júniusban zárult oktatás-módszertani kurzus olyan népszerű volt, hogy a kari vezetők a folytatást tervezik.
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
08 feb
Véget értek a téli diplomaosztók
Rendhagyó módon, online tartotta téli diplomaosztó ünnepségeit 2020. december 14. és 2021. február 5. között a Debreceni Egyetem négy kara. Az okleveleket a karok Tanulmányi Osztályán személyesen vehette át, vagy postai úton kapta meg a 787 végzős, friss diplomás hallgató.
05 feb
Várkonyi István „az év embere”
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Infektológiai Klinika megbízott igazgatója nyerte „Az év embere” díjat 2020-ban, a járványhelyzetben végzett munkájáért. Várkonyi István az elismerést február 4-én vette át Debrecen polgármesterétől.
04 feb
Egyetemi program a turizmusért
Helyi és nemzetközi partnerek bevonásával oktatói programot dolgoz ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara az egészségturisztikai oktatás fejlesztése, átszervezése, a hallgatók külföldi tanulmányi és későbbi munkavállalási lehetőségeinek erősítése érdekében.