04 júl
Rendhagyó diplomaosztó
A Nagyerdei Stadionban kaptak diplomát a Debreceni Egyetem hallgatói. Több ezer ember előtt, a sportlétesítmény küzdőterén ünnepelték az egyetemi tanulmányok lezárását a hallgatók Debrecenben. Az intézmény, és a hazai felsőoktatás történetében is egyedülálló volt a stadionban rendezett tanévzáró.
02 júl
Dupla tanévzáró a stadionban
Két hétvégén rendezi intézményi szintű tanévzáró ünnepségét a Nagyerdei Stadionban a Debreceni Egyetem. Július 4-én, szombaton 17 órai kezdettel öt, július 11-én, szombaton 17 órától pedig kilenc kar összesen csaknem 2500 végzőse kapja meg jelképesen diplomáját.
02 júl
Nyári tábor a jövő kutatóinak
Augusztusban tartja tudományos táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A középiskolások egy hét alatt megismerhetik a kar hat intézetének képzési és kutatási kínálatát, illetve betekintést nyerhetnek a kutatók mindennapi munkájába.
Új elnököt avatott a DEHÖK
Átvette a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának (DEHÖK) vezetését Csont István, aki a négy év regnálás után leköszönő Bognár István Ádámot váltja a vezetői poszton. A keddi eseményen a kiemelkedő munkáért járó elismeréseket is átadtak.
Jelentős előrelépés a RUR rangsorában
Több mint 200 helyet javított a Debreceni Egyetem a RUR 2020 Natural Sciences természettudományi rangsorban. Legjobb magyar egyetemként már az első 300 között tartják számon a nemzetközi ranglistán, amely a világ 711 felsőoktatási intézményét vizsgálja.
Mentorálással a jobb eredményekért
A tavaszi félév során a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának (BTK) Angol-Amerikai Intézete online hallgatói mentorprogramot indított IEAS Writing Center néven, amelyben mesterszakos és PhD-hallgatók tutorként, coachként segítették alsóbb éves társaik tanulmányait.
Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Adatbázisok a természetvédelemért
Szuperszámítógép-kapacitást nyert el a European Open Science Cloud (EOSC) pályázatán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának OpenBioMaps rendszere. A biológiai adatbáziskezelőt az ország számos nemzeti parkja és kutatóintézete használja a fajok terjedésének elemzésére.
Konzolbajnokot avattak a Buzánszkyn
Az ország legnagyobb egyetemi kispályás futballbajnokságát ezúttal a FIFA videójátékon bonyolították le, ezzel együtt pedig az ország legnagyobb egyetemi konzolbajnokságát is megrendezték.
Mit hallanak a növények?
A növényeket a környezetükből folyamatos ingerek érik, melyekre a növényeknek reagálnia kell. A Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai azt kutatják, hogyan befolyásolja az ultrahang a növények fejlődését.