Centenáriumát ünnepli a Neurológiai Klinika
A Debreceni Magyar Királyi Tisza István Tudományegyetem Elme- és Idegkórtani Klinikája, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Neurológiai Klinika elődje 1921-ben kezdte meg működését. A centenárium alkalmából pénteken tartott ünnepi ülésen felidézték a 100 év legfontosabb eseményeit, és megemlékeztek az intézmény legjelentősebb vezetőiről, orvosairól. A rendezvényen születésnapja alkalmából köszöntötték a klinika egykori igazgatóját, Csiba László professzort is.
Tegyünk az elhízás ellen!
Az elhízás cukorbetegséget, ér-, illetve daganatos megbetegedéseket is okozhat, és növeli a koronavírus-fertőzés súlyos tüneteinek kialakulását. A szakemberek május 22-én, az európai elhízás elleni napon, a testmozgás és a megfelelő táplálkozás fontosságát hangsúlyozzák.
Reumatológiai szakmai fórum Debrecenben
Nyolcvanöt előadás hangzik el a reumatológia, az immunológiai és a határterületek betegségeinek terápiás lehetőségeiről az idei Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon (DROP). A háromnapos tanácskozáson mintegy 400 szakember vesz részt. A 9. alkalommal megrendezett kongresszus megnyitóját kedd este tartották a Kölcsey Központban.
Kitüntetett klinikai szakemberek
Kimagasló szakmai munkájáért miniszteri kitüntetést vehetett át a Debreceni Egyetem Klinikai Központ három orvosa: Tóth Judit, Jenei Zoltán és Lőrincz Ádám. Az elismeréseket kedden Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át Budapesten.
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
Nemzetek ízei – visszatért a Food Day
Afrika, Ázsia és a tengerentúli országok ízeivel, kultúrájával ismerkedhettek meg azok, akik pénteken kilátogattak a Debreceni Egyetem Főépülete előtt megrendezett 15. International Food Day-re. A hallgatói gasztrofesztiválra az egyetem külföldi hallgatói mellett sok debreceni is kíváncsi volt.
Mérföldkő a Belklinika történetében
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika szakmaspecifikus részlegeinek alapítása, illetve az ország egyik legnagyobb belgyógyászati intézményének létrejötte alkalmából emlékfát ültettek és emléktáblát avattak a Klinikai Központ Nagyerdei Campusán. Az átalakításokat mérföldkő-jelentőségűnek nevezte Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke a csütörtöki ünnepségen.
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
DROP 9: a reumatológia és az immunológia újdonságai
A reumatológia és az immunológia, valamint a határterületek betegségeinek diagnosztikája és kezelése lesz a 9. Debreceni Reumatológiai Oktatási Program fő témája. A május 17-én kezdődő háromnapos kongresszuson többek között a Debreceni Egyetem szakemberei számolnak be a legújabb eredményekről.
A felfekvés elleni küzdelmet segíti a Rotary Klub
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati, illetve Belgyógyászati Klinikáját, valamint a városi szociális szolgálatot támogatta eszközadománnyal a debreceni Rotary Klub. A speciális ágyak és matracok a felfekvés kialakulásának megelőzését segítik. Az eszközöket ünnepélyesen hétfőn adták át a Klinikai Központban.