03 aug
Népszerűek az egyetemi kollégiumok
A nagyobb karok közelében található férőhelyeken akár kétszeres túljelentkezés is lehet, de a tapasztalatok szerint szinte minden jelentkező bekerülhet valamelyik kollégiumba. A Debreceni Egyetem hallgatói összesen több mint ötezer férőhely közül választhatnak ebben az évben is.
03 aug
Egyetemi sikerek az olimpián
Olimpiai bronzérmet szerzett 500 méter női kajak kettesben a Debreceni Egyetem Szolnok Campusán tanuló Bodonyi Dóra Kozák Danutával párban magyar idő szerint kedd hajnalban Tokióban.
02 aug
Mentortábor az egyetemen
A Debreceni Egyetem adott otthont a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája Stipendium Hungaricum Mentorhálózata által szervezett mentortábornak. A programban a kiválasztott hallgatók szakmai tudást szerezhettek mentorfeladataik ellátásához.
30 júl
Gazdaváltás a fészekparazita lepkéknél
Hogyan alkalmazkodnak a fészekparazita lepkék a gazdaszervezet változásához? Erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszékének kutatói. A vizsgálat eredményeiről több nemzetközi lapban jelent meg publikáció.
Debreceni egyetemisták az olimpián
A Debreceni Egyetem három hallgatója, Kozák Luca, Szilágyi Réka és Rivasz-Tóth Norbert atléták képviselik az intézményt Tokióban, a nyári olimpiai játékokon.
29 júl
Új korszak az ügyeleti ellátásban
Augusztus elsejétől az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) felügyelete mellett, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában biztosítják az alapellátási ügyeletet. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke mérföldkőnek nevezte az új rendszer bevezetését.
29 júl
Kuratóriumi vizit a szenátusi ülésen
A Debreceni Egyetemet 2021. augusztus elsejétől fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagjai is részt vettek a 2020/2021-es tanév utolsó szenátusi ülésén. A testület a modellváltáshoz szükséges módosításokról döntött és elfogadták az egyetem új SZMSZ-ét is.
28 júl
Díjazott egyetemista sportolók
Békessy Béla-sportösztöndíjakat vehettek át a legjobb debreceni sportolók a debreceni önkormányzat legutóbbi közgyűlésén. A díjazottak között öt olyan tehetség is van, akik a Debreceni Egyetemen tanulnak, dolgoznak.
28 júl
Új módszer a talajjavításban
A Debreceni Egyetem kutatóinak segítségével dolgoztak ki hatékony, új, piacképes terméket biztosító környezettechnológiai módszert a baromfitelepeken állategészségügyi és környezeti problémákat okozó baromfitrágya újrahasznosítására.
27 júl
Magyar nyelv reggel, délben és este
Mivel a Föld szinte minden részéről jelentkeztek hallgatók a Debreceni Nyári Egyetem idei online kurzusára, naponta három különböző időpontban indulnak a magyar nyelvet és kultúrát bemutató internetes foglalkozások.